dnes je 28.11.2022

Input:

Finančná správa - často kladené otázky

26.9.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

1.298 Finančná správa - často kladené otázky

Ing. Ivana Glazelová

Finančná správa zverejnila na svojej webovej stránke často kladené otázky.

Otázka č. 1: Akú sumu výdavkov na stravovanie podnikateľa si môže živnostník zahrňovať do daňových výdavkov od 1.9.2022?

Odpoveď: Daňovník vykonávajúci podnikateľskú alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť (dosahujúci príjem podľa § 6 ods. 1 a 2 ZDP) môže uplatňovať do daňových výdavkov výdavky na vlastné stravovanie, a to za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku v mieste pravidelného výkonu svojej činnosti vo výške 55 % sumy ustanovenej na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa zákona o cestovných náhradách, čo je od 1.9.2022 vo výške 3,52 eura za každý odpracovaný deň daňovníka Tieto výdavky na vlastné stravovanie daňovníka nie je daňovník povinný preukazovať dokladom o nákupe stravy alebo stravovacej poukážky.

Otázka č. 2: Predal som